Loading...

URL Filtreleme


Konu: URL Filtreleme
Sürümler:V2.x, V3.x
Son değişiklik:31.08.2012
URL Filtreleme


URL filtreleme : Ağınızdaki  bilgisayarların belli web sitelerine girmelerini yada belli sitelere izin verilmesini sağlayabiliriz.Url Filtreleme özelliğini grup bazlı olarak da yapabilirsiniz.Url filtrelemede engellemek istediğiniz sitenin domain adresini(mynet.com,sahadan.com) yazarak engelleme yapabilirsiniz.
Önemli: Url filtrelemede her yaptığınız değişiklikten sonra genel ayarlar sekmesine gelip uygula butonuna tıklamanız gereklidir.(Yaptığınız değişikliklerin aktif  olabilmesi için).


Kural oluşturabilmemiz için + butonuna tıklayabiliriz.Url filtreleme kurallar kısmında birden çok ip adresi bazlı kural oluşturabiliriz.Oluşturdugumuz  kurallara isim verebiliriz.Kuralın geçerli olacağı zaman aralığını zamanlamalar kısmında ayarları kuralların içerisinden seçebiliriz.
Hedef kural listesi butonu altında kategori bazlı filtreleme yapılabilir.Whitelist izinli kategori anlamına gelir.Kategoriyi whitelist olarak seçerseniz o kategori içerisindeki siteler izinli olarak seçilecektir.Deny yasaklı anlamına gelir.Kategoriyi olarak deny seçildiğinde içindeki siteler engellenir.Allow izinli anlamına gelir.Allow'un seçili oldugu kategoriler izinli siteler anlamına gelir.
Allow, whitelist arasındaki fark ise ör:blk_haberler kategorisini deny olarak şeçmek istiyorsunuz fakat hürriyet.com.tr girilmesini istiyorsunuz.Burda deny allow dan baskın olduğu için site yasaklı siteler arasına girer ancak hürriyet.com.tr için oluşturduğunuz kategoriye whitelist olarak işaretler iseniz.hürriyet.com.tr sitesi artık izinli siteler arasında yer alır. Zaman dışı ör:mesai saati dışında kullanıcılar belli sitelere girebilmesini istiyorsak sağ tarafdaki zaman dışı adı altında bulunan kategorilerden whitelist olarak seçebiliriz.

Default access[all]:Bütün kategoriler için uygulanacak filtre seçmemizi sağlar allow,whitelist,deny olarak seçilebilir.


Hedefler kısmından kendimize yeni kategori oluşturabiliyoruz.Şimdi hedefler altından kırmızı ile işaretlenmiş "+" butonuna tıklayarak hedefler sekmesini açıyoruz.İfade bazlı engelleme yapılabilir örnekte görüldügü gibi browserımızın arama yerine oyun yada hack yazdığımızda eger kategorilerden oluşturdugumuz hedef "deny" ise arama yapmamız engellenecektir.


Resimde görüldügü gibi kendimize blacklist kategorilerine eklenebilecek yeni hedef oluşturabiliriz.Buraya yasaklı siteler yada izinli siteler eklenebilir.
Aşağıdaki resimde görüldügü gibi dosya uzantılarını engelleyebilirsiniz.Digerlerden farklı "\.uzantıadı"olarak engelleme yapabiliriz.Zamanlamalar kısmından uygulanacak filtrelemelerinin hangi zaman aralıgından uygulanacagını seçerek filtreleme yapabiliriz.


Zaman türü haftalık yada tarih seçebiliyoruz.Günler kısmında geçerli olacagı günler seçebiliyoruz.Tarih aralıgı yazan kısma uygulanacak zamanlamanın saat aralıgını yazıyoruz. Zamanlamayı oluşturduktan sonra kurallar kısmında herhangi bir kuralın içine girerek zaman sekmesinden oluşturdugumuz zamanı seçmemiz yeterli olacaktır.


Adres yönlendirme kısmından kullanıcının gitmek istedigi adresi başka bi adrese yönledirme yapabiliyoruz.

Url filtrelemeler kayıtlar kısmından blocklanmış siteleri blocklanan ip ve zamanı görebiliyoruz.


URL Filtreleme 3732600170754565666

Post a Comment

 1. Url filtreleme servisi https portları için çalışmıyor, muhtemelen ip tables, veya firewall tabanlı ek çözümler üretilebilir. Güncelleme yayınlayarak bu soruna çözüm üretmenizi, o zamana kadarda alternatif çözüm yolları ile ilgili bir yazı yazmanızı rica ederim.

  ReplyDelete
 2. İslam Bey Merhaba,
  Kurallar bölümünden "Kaynak Ip adresleri ve Domainler" kutusuna Kısıtlamak yada izin vermek istediğiniz IP adresini yazabilirsiniz. Sonrasında kaydet ve URL Filtreleme giriş sayfasından "Uygula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  ReplyDelete
 3. filtremelerde şunu yapabiliyormuyuz uzantısı gov.tr, org.tr olan domainlere erişim izni verme

  ReplyDelete
 4. merhabalar,
  kurumumuzda daha önceden temin edilmiş ve farklı bir yerde kullanılmış coslat filtre cihazı mevcut şimdi biz bunu farklı bir yerde kullanmak istiyoruz ama kaçlı grupta oldugunu bulamıyoruz ve içine giremiyoruz denemediğimiz şey kalmadı bu cihazları resetleme gibi bi şansımız yokmudur? lütfen yardımınızı bekliyorum

  ReplyDelete
 5. Sayın hyanmaz,
  Elinizde bulunan donanıma göre yapılandırma değişiklik göstermektedir. Çağrı merkezimize aşağıdaki numaralardan istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  Tel : + 90 212 914 10 88
  Tel : + 90 850 420 36 50

  ReplyDelete
 6. panda555 สล็อต แจกเครดิตฟรี ความมุ่งมั่นที่จะให้คุณมีประสบการณ์การเล่นที่น่าทึ่งและไม่เหมือนใคร pg ด้วยเกมที่มีคุณภาพและความคลาสสิค รวมทั้งการแจกเครดิตฟรีและโปรโมชั่นที่น่าตื่นเต้น

  ReplyDelete

emo-but-icon

Home item

Popular Posts

Random Posts

Click to read Read more View all said: Related posts Default Comments